مشاوره و آموزش

استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و نوآورانه فرصتی برای آزمون و خطا و اشتباه‌های متعدد ندارند. به علاوه، این کسب‌وکارها همیشه با محدودیت منابع مواجه هستند و باید دقت بیشتری در تخصیص منابع محدود و ارزشمند خودشان به برنامه‌ها و فعالیت‌های گوناگون داشته باشند. مالکان، سهام‌داران یا مدیران استارت‌آپ‌ها یا کسب‌وکارهای کوچک و نوآورانه همیشه با این صورت مسئله مواجه‌اند که چگونه می‌توانند با وجود محدودیت‌ها، کارایی و اثربخشی بیشتری داشته باشند و به اهداف موردانتظار خود دست یابند. این صورت مسئله دو جواب دارد: توسعه شناختی و توسعه قابلیت‌ها.

توسعه شناختی: استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه باید رویکرد متفاوتی در برابر چالش‌های مرسوم در بازار داشته باشند و این رویکرد متفاوت نیازمند کسب دانش و ارتقای ظرفیت تفکر استراتژیک در میان اعضای تیم است. فرقی نمی‌کند که در حوزه فناوری‌اطلاعات مشغول به فعالیت هستید، یا یک استارت‌آپ در زمینه فین‌تک را اداره می‌کنید؛ در هر صنعتی که باشید، در نهایت باید با بازار و مشتری روبه‌رو شوید و بتوانید محصول یا خدمت خود را به فروش برسانید، پویایی تیمی خود را حفظ کنید و مطمئن شوید که فعالیت‌های شما دستیابی به اهداف موردانتظارتان را ممکن می‌سازد. بنابراین، باید بر روی کسب و جذب دانش به‌روز سرمایه‌گذاری کنید و ظرفیت شناختی تیم‌تان را توسعه بدهید. اکسلریت با اتکا به تجربه خود از کار با استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکارهای کوچک و ایده‌های نوآورانه، می‌تواند گزینه اصلی شما برای توسعه شناختی باشد.

توسعه قابلیت‌ها: توسعه شناختی به تنهایی کافی نیست. آموزش و شناخت بهتر زمانی از اثربخشی برخوردار است که با عمل همراه شود و ثمره شناخت، در استراتژی‌ها، اقدامات، رفتارها و باورهای اعضای تیم نمود عینی داشته باشد. استفاده از مشاور می‌تواند مسیر تبدیل شناخت به قابلیت را ساده‌تر و موثرتر نماید. یک مشاور خبره، به سبب مواجهه با انبوهی از صورت مسئله‌های مشابه و یا متفاوت در کسب‌وکارها و موقعیت‌های گوناگون، می‌تواند یک همراه موثر برای طی مسیر توسعه قابلیت‌ها باشد و با نگاه به مسائل از زاویه‌ای متفاوت با نگاه مدیران و کارکنان استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای نوآورانه، راهکارهای نو و متمایزی را پیشنهاد دهد. پیشینه تیم مشاوران اکسلریت از کار با کسب‌وکارهای گوناگون به ما این امکان را داده است تا قادر به ارائه مشاوره‌های ویژۀ استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و نوآورانه باشیم.